Hľadá sa ideálny vek voliča

Autor: Mária Šumichrastová | 1.7.2015 o 21:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  62x

Istý Obyčajný poslanec by rád umožnil voliť 16-ročným občanom. Tvrdí, že sú už pomerne informačne vyspelí a verí, že by sa zároveň zvýšila volebná účasť.

Často sa však stáva, že ten 16-ročný „spratek“ ešte nemá vybavený ani občiansky preukaz. Ako by sa potom legitimoval vo volebnej miestnosti? Počas desiatok hodín strávených vo volebnej komisii som tých mladučkých voličov spočítala asi na článkoch jedného prsta. Nejde mi do hlavy myšlienka, že by sa po tejto zmene našlo toľko uvedomelých adolescentov bažiacich po zmene pomocou volieb.

Neurážajte sa, prosím, vzťahovačná mládež. Veď predsa ani tí čerství dospeláci nepojedli celú múdrosť sveta. A povedzme si na rovinu, je životnou pravdou, že mnohí chlapi nikdy nedospejú. Aj v oblasti správnej voľby svojho zástupcu vo veciach verejných. Nehovoriac o ženách, ktorým srdiečko rozbúcha smradľavý hrebíček od správne nasmerovaných chlapíkov.

Tak dobre, skúsme tým mladým dať volebné právo. Za pokus by to predsa len stálo, možno by sa volebná účasť a azda aj volebné výsledky v niečom zmenili. Napadá mi, či by sa rapídne nezmenili výsledky, keby sme to skúsili naopak. Odobrať právo voličom, ktorí prekročia hranicu 70 rokov. Lebo práve dôchodcom voňajú hrebíčky najviac. Alebo umožniť im voliť len po vyšetrení odborným lekárom. Hrám na citlivú strunu, viem. Ale čo už nie je v našom parlamente dovolené? Možno sa tam raz nájde odvážlivec a vystúpi s podobným názorom.  Mojou skromnou predpoveďou je, že osekanie veku voličov bude čoskoro diskutovanou témou v našom parlamente. A možno sa premostí do kauzy a následného odvolávania zodpovednej osoby, ako sme už zvyknutí. Nechajme sa prekvapiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

SVET

Keď už sa dostanete do štádia hladomoru, je príliš neskoro

OSN po šiestich rokoch znovu vyhlásila hladomor.

KOMENTÁRE

Kde sme boli, keď sme ešte mohli zasiahnuť? A kde sme teraz

OSN varovala svet už v roku 2014.


Už ste čítali?