Garáže na Hrad!

Autor: Mária Šumichrastová | 2.4.2015 o 14:56 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Čo je najväčší postrach (nielen) pre návštevníkov našej metropoly? Okrem otravných bezdomovcov a „zlodejíčkov“? No predsa parkovanie! Našťastie sa chystá stavba nových podzemných garáží na tom najlukratívnejšom mieste, Bratislavskom hrade. Hradný kopec sa mení na obrovské stavenisko odklepnutím nového fešáka na poste predsedu parlamentu. V tieni rekonštrukcie hradného areálu tak dochádza k deštrukcii našich dejín. Vzácne náleziská ustúpia miestečku pre tátošov našich poslancov.

Bratislavčania však poznajú hranice a vedia, čo je skutočným problémom. Škoda, že ich nie je veľmi počuť. Demonštrácia sem, demonštrácia tam. Rýchlo to ututlať a milióny eur sa sypú do vreciek kamaráta toho Dlhého a Bystrozrakého. Veď viete, toho pána, čo pomáha našej vláde správne smerovať. Čo nám ostáva? Neprestávať chodiť do ulíc, žiadať odborníkov o vyjadrenie a medializovať. A v konečnom dôsledku kontrolovať, ako sa narába mocou, ktorú sme zverili občas nedoslýchavým poslancom.

Otec Svätopluk zatiaľ spokojne pozoruje stavebné práce, pretože predmetom svárov už nie je on, ale nákladné autá prechádzajúce popred neho. Tak čo je ten najväčší postrach metropoly? Zdá sa mi, že nenásytnosť mocných.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?