Garáže na Hrad!

Autor: Mária Šumichrastová | 2.4.2015 o 14:56 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  38x

Čo je najväčší postrach (nielen) pre návštevníkov našej metropoly? Okrem otravných bezdomovcov a „zlodejíčkov“? No predsa parkovanie! Našťastie sa chystá stavba nových podzemných garáží na tom najlukratívnejšom mieste, Bratislavskom hrade. Hradný kopec sa mení na obrovské stavenisko odklepnutím nového fešáka na poste predsedu parlamentu. V tieni rekonštrukcie hradného areálu tak dochádza k deštrukcii našich dejín. Vzácne náleziská ustúpia miestečku pre tátošov našich poslancov.

Bratislavčania však poznajú hranice a vedia, čo je skutočným problémom. Škoda, že ich nie je veľmi počuť. Demonštrácia sem, demonštrácia tam. Rýchlo to ututlať a milióny eur sa sypú do vreciek kamaráta toho Dlhého a Bystrozrakého. Veď viete, toho pána, čo pomáha našej vláde správne smerovať. Čo nám ostáva? Neprestávať chodiť do ulíc, žiadať odborníkov o vyjadrenie a medializovať. A v konečnom dôsledku kontrolovať, ako sa narába mocou, ktorú sme zverili občas nedoslýchavým poslancom.

Otec Svätopluk zatiaľ spokojne pozoruje stavebné práce, pretože predmetom svárov už nie je on, ale nákladné autá prechádzajúce popred neho. Tak čo je ten najväčší postrach metropoly? Zdá sa mi, že nenásytnosť mocných.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?